Aujourd'hui

8. duben 2008 | 22.13 |
Dnešek byl směsice beznaděje a euforie.
Protože poslední dobou flákám spánek, jak jen to jde, dneska ráno jsem se málem nedonutila vstát z té krásně vyhřáté postele. První myšlenka po probuzení? Bože, ať už je večer, chci spát! Připočtu-li k tomu můj aktuální psychický (až téměř posttraumatický) stav, uznáte, že nic moc...
V autobuse sem pospávala, ve škole na fránině jsem pospávala... a při dějepise to začlo! S Kath a Anette (se kterýma se znám od první třídy) jsme začaly blbnout jak za starých základkoidních časů.. píchaly do sebe tužkama, kradly si bělítko, psaly na židli (ano, přiznávám, jsme banditky a vandalky) a mlátily se penálem. Připadalo nám to enormně vtipné a celou hodinu jely naše bránice na plnej výkon. Pak o volné hodině přišlo zklidnění a u mě nástup ospalosti a melancholie, ještě, že je v té škola taková spousta lidí, kteří mě rozptylují. =) Potom byl zase dějepis, pak zsv... ty dvě hodiny nějak podezřele rychle utekly a my s Kath jsme zjistily, že nedáme dohromady všechny československé prezidenty (ano, přiznávám, je to ostuda). My jsme s holkama hrozný magoři. Jak jsme spolu, dokážeme se chovat tak rozjíveně a infantilně, že to ani neni možný. Dnes jsme vymyslely modlení na druhou dobu. A skvělou píseň. A L. mě celej den balila francouzskýma hláškama a já z ní byla na nervy... fakt divnej den.
Po škole jsme byly trošku obejít Dejvice (pochůzky..) a tam zase vznikla spousta poutavých věcí.. jako koncept muzikálu, kterej bude přesně šitý na míru pro naši třídu (hopperská část, sekce irských tanců, srdceryvná one-woman píseň zpívaná v setmělé třídě s reflektory zářícími na onu "hvězdu", společný tanec se sešity a úžasná choreografie a celý muzíkál vznikne, když si na někoho celá třída ukáže...).
Koupila jsem si opravdu krásně růžově píšící propisku.
A pak jsme s Kath seděly na kamennejch lavičkách a přišel D. a shodli jsme se, že je všechno na hovno a škola ho sere stejně jak nás a všechno mu přijde v hajzlu a chlastat už ho nebaví a kouření ho sere a nadávali jsme na to, že tu školu už nechápeme, že je to buzerace a že už se těšíme, až tam nebudeme... a probírali jsme maturitu.. a jak bude fajn, až budem makat... ani bych to do něj neřekla, že ho ta škola sere tolik, jako mě a Katky... ovšem jsem ráda, že nejsme samy.

A abych nezapomněla, dnes jsem asi vyzařovala nějakou velice pozitivní auru, protože ráno se se mnou dal do řeči takovej dědoušek, že mi závidí cigaretu a že za mlada kouřil šedesát denně, že byl výsadkář a teď má leda na dobrou vodu... a odpoledne se nás nějakej přiožralej (strašnej) chlap ptal, kde je kadeřnictví. Cesta mu byla záhy vysvětlena (přeci jen jsem v té ulici patnáct let bydlela), ale to tomu pánovi vůbec nezabránilo se ještě k nám asi desetkrát vrátit. Prej, jestli nechci štamprle (jak se tohle slovo vlastně píše?! :D ) za tu pomoc. - "Ne, díky, já.. zásadně nepiju..." ... a pak se mi dostalo vyznání, že se mu docela líbím... a pokud si myslíte, že mě to potěšilo, tak ani za mák.

Raději bych se spokojila s faktem, že se ani trošku nelíbím vůbec nikomu, než abych tyhle lichotky furt poslouchala od nametenejch ztracenejch existencí anebo abych byla neustále propalována "sexy" pohledy dělníků, kam jen se vrtnu (třeba těch u nás před školou, co tam kopou u těch semafórů..). Už několikrát jsem přemýšlela, proč přitahuju zrovna takovýhle týpky (viz popelář!). No, samosebou nikoho normálního já přitahovat nemůžu.... ale ať si to odpustěj i ty vostatní, omg! Já tu nechci odsuzovat dělníky a popeláře, já si jich vážim, někdo to dělat musí. Ale sami se degradujou tím svým chováním, občas...

V autobuse z Prahy do Kladna jsem celejch čtyřicet minut stála, málem usínala a četla Stopařova průvodce. Doma jsem se jenom válela a polospala... a teď jdu spát úplně.
Jednou bude líp.
A zítra píšeme maturitní sloh. Velký Veverčák se mnou.
A teď jsem si všimla, že sem si usilovným bušením do klávesnice zlomila nehet.
Lidičky, mějte se líp než já. To určitě zvládnete. ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Aujourd'hui despair 09. 04. 2008 - 13:29
RE: Aujourd'hui jeanuska 10. 04. 2008 - 07:14
RE: Aujourd'hui cerviq 10. 04. 2008 - 15:58
RE: Aujourd'hui markisha 10. 04. 2008 - 22:06
RE(2x): Aujourd'hui andiesek 10. 04. 2008 - 22:27