Čtvrtroční resumé v dobré náladě

15. březen 2010 | 21.34 |

Milá majitelka tohoto (dozajista úžasného) blogu zase jednou dostala chuť psát.

A tak teda píšu, protože toho se musí využít, většinou totiž ta chuť nějak schází. Není na ni nálada, čas, prostě prostor. A že toho mám nového... mnoho.

Svým rozhodnutím jsem hned zkraje tohoto roku poslala do věčných lovišť půlroční vztah, o kterém netvrdím, že byl nadpozemsky awesome, ale byl fajn a nikdy nebudu zahořkle tvrdit, že to byla životní chyba, ztráta času a podobně, k čemuž sice občas mívám trochu sklon, nicméně je to jen v těch chvilkách, kdy si zničehonic začnu vyčítat, že jsem to možná udělala trochu ukvapeně a zbytečně. Stává se to občas, když slyším nějakou písničku z té doby anebo když si čuchnu ke svojí voňavce Chupa Chups.. :D Ve výsledku ale dojem, že to bylo chybné rozhodnutí, nemám.

V průběhu tohoto dění jsem se stihla lehce zakoukat do jiné osoby. Lehce je možná trochu slabé slovo. A to je konec. Zdá se mi, že dokážu mít dojem, že někoho vážně chci jenom v případě, že ten druhý mě v tomto ohledu absolutně ignoruje a vůbec se netváří, že by to měl podobně. Jestli teda víte, jak to myslim. Vsadím se, že kdyby s tím teďka začal, rázem bych hodila ostrou zpátečku. Takže je vlastně všechno v pořádku tak, jak to teď je. Aspoň si to musím stále opakovat, abych nepropadla trudomyslnosti. Tu já dost nerada.

A proto přicházím s várkou zpráv, které přímo přetékají optimismem. Konečně jsem si zajistila práci. Takovou, kde to mám ráda, takovou co mi jde (rozumějte - kde se nedá nic pokazit :D), takovou, kde jsou skvělé kolegyně, takovou, kde to je ještě ke všemu na mezinárodní úrovni. A z toho mám vážně radost.

A věc druhá - konečně jsem přestala jen žvanit a začala taky trochu jednat. A našly jsme si s kámoškama bydlení v Praze!!! Dobře, všechno je dílem velké náhody, vlastně se nedá říct, že by to byla nějak extra moje zásluha, ale aspoň prvotní popud a hnací síla se mi odepřít nedají. Nicméně, na okolnosti nehleďme... Andrejka alias Velká Holka se stěhuje zpátky do Stověžaté!

Uvědomila jsem si, že se mi bude stýskat po rodině víc, než jsem si kdy připustila, dokud to nezačlo být vážně aktuální. Třeba to sezení v obýváku po večerech. Nebo naše tradice - každosobotní sledování Twin Peaks. Nebo když přijdou rodiče do mého pokoje a první, co mi vždy sdělí je: "Máš tu bordel!" xD Nebo brácha, se kterým se pořád hádám kvůli kravinám, ale pak přijde ke mně do pokoje a prostě si normálně povídáme... o holkách, o jeho spolužácích, o blbostech...  Ale tak - nestěhuju se na jinej kontinent.. :)

Ve škole mě to stále baví, i když musím připustit, že už se nesnažím tak úplně stejně jako v 1. semestru. Ale i tak to tam miluju. A stále tvrdím, že mám nejlepší spolužáky! :D Jsou tak hrozně rozdílní, každého baví něco jiného, každý má rád jinou hudbu, jiné filmy, jsme z jiných koutů republiky, ale stejně jsme dohromady fajn. A fakt věřím, že se jednou do toho Berlína podíváme.. :)

A co dál? Tradičně se již nemohu dočkat jara, ale vypadá to, že se v nejbližší době snad doopravdy dočkám... sluneční paprsky nesměle hladí chodníčky, sníh padá a taje a padá a taje... a ptáčci zpívají a endorfiny stoupají... :D

Závěrem? Bude to znít jak věta z těch knih, co se vám snaží vymýt mozek, ale já to tak nemyslím, na to byste mě mohli už aspoň trochu znát. Tedy - mějte se rádi. A nejenom mezi sebou, ale hlavně sami sebe. Hned bude líp.

A nebojte - já se zase někdy ozvu. ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Čtvrtroční resumé v dobré náladě adéla 16. 05. 2012 - 14:51