Nestojím o falešná přátelství

10. únor 2008 | 19.01 |
Snažím se tak nějak zaktivovat všechny moje zbraně bojující za MOU VLASTNÍ dobrou náladu...
Už nebudu bojovat za lepší náladu těch druhých. Už nemám sílu ani chuť pomáhat přátelům, kteří to považujou za samozřejmost a využívají toho kdykoli se jim hodí.. a když něco náhodou potřebuju já, mám dojem, jako bych je vším nehorázně obtěžovala. Vždycky jsem si zakládala na tom, že bych nikoho nenechala ve štychu, když vidím, že pomoc opravdu potřebuje. A můžu s klidným svědomím říct, že si nejsem vědoma toho, že bych to kdy udělala. Já neříkám, že jsem Matka Tereza, netvrdím, že sem svatá. Jsem obyčejná svině, asi tak jako každej druhej na týhle zkurvený planetě. Ale když někoho považuju za přítele, udělám pro něj hodně. Nebo teda vlastně spíš už neudělám. Proč taky? Abych se o sobě dozvídala, že je pravdou, že to neni poprvý, co jsem se na svý přátelé vykašlala?! Ha! Aby mi vyčítali, že v den, kdy jsem na tom nebyla fyzicky ani psychicky nejlíp, a přesto jsem s nima šla do hospody.... tak že jsem byla naprosto nepoužitelná? Asi jsem nepochopila, co to znamená "být přítel" ... domnívala jsem se, že to znamená chápat toho druhého, když mu není nejlíp a hlavně se mu snažit pomoct.. jenže asi jsem na výklad slova "přítel" zrovna chyběla ve škole života. Z toho, co jsem tu před chvílí psala, mám spíš dojem, že přítel, to je závazek, že ať už vám bude jakkoli, budete se chovat tak, jak to ti druzí očekávají a v žádném případě nedáte najevo ani náznakem žádnou z vašich starostí. Protože jakmile to uděláte, vyčtou vám, že jste podrazák (co je jim do toho, jak se vy cítíte... hlavně že mají hloupoučkou vrbičku, které se mohou svěřit a vyplakat, kdykoli se jim zachce!!!!!!!). Jenže já nejsem hloupoučká.. a pokud jsem byla, tak UŽ prostě nebudu!
Abyste to vy nezaujatí pochopili... něco se stalo, něco, co mě sice mrzí, ale o čem jsem nevěděla, takže to v podstatě bylo děsný nedorozumění. Ale dívka, které se to též týká, mi řekla, že mě za to nenávidí. Ačkoli jsem o tom OPRAVDU nevěděla. Nu což, ať se tou nenávistí třeba udáví... ale aby mi kamarád, kterej je do toho též zapletenej začal vyčítat, jak jsem všeobecně špatná kamarádka.... to už jsem opravdu moc nerozdýchala. Zrovna ON! No nic.... to nemá cenu (zjistila jsem, že spousta věcí prostě nemá cenu...). Lepší neřešit a nechat být.
Jo, taky je tu možnost, že má pravdu. Možná jsem budižkničemu, možná žiju v úplně jiným světě. Možná.... ale skoro bych se vsadila, že ne.
A... už mám o poznání lepší náladu... ;o)
Tyhle spory jsou zbytečný, ale naprosto jasně z nich vyplývá, kam se řítí naše "úžasné přátelství".... a myslím, že horkýže to vědí (doufám, že nevadí, že se s tím úryvkem budu opakovat)....

btw... už je mi zase fajn.. miluju svůj blog, neznám žádnej lepší filtr mejch rozbouřenejch emocí! :D:D

A vlastně ještě musím dodat (protože jinak by byl tenhle článek ode mě děsivě nefér), že nemůžu říct, že to s nima JE falešný přátelství. Protože kdyby to nebyli přátelé, nedělali by to, co udělali a co já jsem omylem zkazila... jenomže mě prostě mrzí to, co mi potom oba řekli... bylo to nefér.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nestojím o falešná přátelství cerviq 10. 02. 2008 - 20:00
RE: Nestojím o falešná přátelství andiesek 11. 02. 2008 - 18:22
RE: Nestojím o falešná přátelství kaača 12. 02. 2008 - 08:39
RE: Nestojím o falešná přátelství actress 12. 02. 2008 - 19:39
RE: Nestojím o falešná přátelství chuckie 13. 02. 2008 - 02:20
RE: Nestojím o falešná přátelství slecnazebra®pise.cz 18. 02. 2008 - 20:51
RE: Nestojím o falešná přátelství markisha 12. 03. 2008 - 23:22
RE: Nestojím o falešná přátelství saša 15. 05. 2012 - 14:01