Nesporné souvislosti

16. březen 2008 | 23.51 |
Pokud bych měla odpovídat na otázku v co věřím, odpověděla bych, že ve znamení. Mám takovou teorii, že všechno se vším, co nás potkává, spolu nějakým způsobem souvisí. Téměř fanaticky se snažím tyto skryté souvislosti odhalovat. Jsem fascinována čísly (vyjma hodin matematiky). Všechna čísla, data, všechny počty dávám do souvislostí, téměř automaticky provádím ciferné součty. Miluju číslo 7. Všude vidím číslo 42, fakt i několikrát denně (mimochodem... když sedmičku znásobíme šesti, vyjde 42... šest je ciferný součet mého data narození). Narodila jsem se 14. To je 2x7. Nejhezčí část léta 2006 jsem prožila s šesti dalšími (takže i s mojí osobou sedmi) lidmi na Sázavě. Prázdniny 2007 byly moje nejlepší prázdniny vůbec.
S kamarádkami už pár let žijeme v přesvědčení, že konec světa nastane roku 2012. Součet je 5. Mně bude v té době 23. Součet? 5!
Čísla jsou ovšem jen jeden z mnoha oblastí, v nichž hledám znamení. Často se mi podaří dát do souvislosti skutečnosti tak, že mi nedávají smysl.
Občas se mi stanou úplně bezvýznamné malé náhody. Je zajímavé, že když vzhlédnu k nebi a všimnu si, že krásně svítí hvězdy a pak se zaposlouchám do písničky v mp3, zpívá se tam zrovna: "All the stars are fixed up in the sky...". Anebo projíždím na dálnici okolo Ruzyně , nad hlavou mi prolétá přistávající letadlo a v mp3 hraje: "I want to fly away...". Souvislost mezi právě projíždějícím metrem a textem: "Suicide is painless," je už sice trochu násilná, ovšem nelze ji popřít. Třeba i to, že tohle píšu v kavárně s názvem Alibi, když jsem momentálně měla být úplně jinde s úplně jinými lidmi, nepostrádá symbolickou souvislost. Jsem už skoro na odchodu - v popelníku je pět cigaret...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nesporné souvislosti samotar®vzpomina.cz 17. 03. 2008 - 05:49
RE: Nesporné souvislosti despair 17. 03. 2008 - 11:04
RE(2x): Nesporné souvislosti andiesek 17. 03. 2008 - 15:07