Rutinní záležitosti

19. březen 2008 | 20.27 |
Všimli jste si, kolik věcí děláte automaticky, aniž byste o nich přemýšleli nebo aniž by měli nějaké racionální opodstatnění?
Peřinu musím mít knoflíkama dolů, asi bych ani neusnula, kdybych se nepřesvědčila, že je nemám u hlavy. První cigaretu v krabičce otáčím filtrem dolů (dřív to bejval přáteláček neboli takzvaná přáníčková, ale teď už to dělám naprosto automaticky). Kartáček na zuby si nejdřív namočím, pak na něj dám pastu a pak ho zase namočím. Vždycky. Když si mám volit mezi pravou a levou, bez rozmýšlení tíhnu k levé, ačkoli občas nakonec zvolím pravou. Třeba když si mám vybírat "z který ruky". A taky si vždycky první líčím levý oko. Na ikonku internetového prohlížeče na liště klikám i v případě, že nemám v úmyslu něco na tom internetu dělat, dokonce ho otvírám, i když vím, že internet vůbec nefunguje. Když vycházím od nás na mhd Kladno, vždycky jdu levou stranou a jednou cestou. Když ale tím samým autobusem přijedu (zastávku má v tom samém místě, jen na druhé straně... pochopitelně), tak chodím zprava jinou cestou. Vždycky si dávám cigáro, když čekám na autobus, i kdybych třeba na něj ani neměla chuť. Pronesu z ničeho nic "Já se na to vyse*u!". A když se někdo zeptá na co, vlastně ani nevím. Obcházím kanály. Když s někým jdu a objeví se před námi sloup, obcházím ho vždycky z té strany, jako ti ostatní, i kdyby to znamenalo zastavit a počkat, než kolem toho sloupu projdou. A takových věcí bych jistě našla víc, kdybych se nad tím ještě chvíli zamýšlela.
A co vy, napadá vás taky něco, co děláte a pokud byste se nad tím měli zamyslet, nedokázali byste pořádně vysvětlit proč?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Rutinní záležitosti despair 20. 03. 2008 - 01:41
RE(2x): Rutinní záležitosti andiesek 20. 03. 2008 - 10:32
RE: Rutinní záležitosti a-ra-gorn 20. 03. 2008 - 16:30
RE(2x): Rutinní záležitosti andiesek 21. 03. 2008 - 12:19
RE: Rutinní záležitosti markisha 27. 03. 2008 - 22:28